Кібезбезпека в ЗЗСО

Ми живемо в активному інформаційному середовищі. Технології торкнулися, мабуть, всіх сучасних сфер діяльності. Не тільки дорослі користуються перевагами новітніх розробок, а й діти. І ні для кого не секрет, що саме представники підростаючого покоління обожнюють гаджети. Ними батьки часто відволікають малечу. Так, завдяки телефонам та іншим пристроям, які вони віддають у маленькі рученята, у мами чи тата з’являється кілька хвилин на відпочинок. Та разом з перевагами виникають можливості інформаційної небезпеки.

Діти – найуразливіша категорія перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю.

У рамках науково-дослідної роботи з метою з'ясування рівня захищеності конфіденційної інформації учнів в інтенет-просторі просимо батьків та вчителів пройти онлайн-опитування за посиланням нижче (для переходу за посиланням клікніть на текст): анкета для батьків, анкета для вчителів. Звертаємо увагу, що іфнормація повністю конфіденційна, анкета анонімна та не потребує введення будь-яких особистих даних

Погодьтеся, що коли діти проводять час біля комп’ютера чи іншого пристрою важливо, щоб він проходив безпечно й з користю. Тому батьки мають наголошувати на кількох найважливіших і водночас дуже простих правилах користування Всесвітньою павутиною.

Безперечно, що створення власної сторінки в соціальних мережах несе за собою листування. І нехай діти мають на меті листуватися зі своїми ровесниками/друзями/рідними, є й незнайомці, які хочуть познайомитися. Таких людей варто уникати, а на їхні повідомлення не відповідати.

Особиста інформація має залишатися особистою. Навчіть дітей не розповідати про себе в мережі, тим паче не надсилати нікому (навіть знайомим) паролі, адреси, номери телефонів. Поясніть, що шахраї користуються цим, можуть зламати сторінку, поширювати неправдиву інформацію тощо.

Якщо дитину ображають в мережі, погрожують, тоді вона обов’язково повинна звернутися по допомогу до батьків або ж вчителів. Тому старші, особливо мама й тато, мають бути для малечі кращими друзями, з якими вони вільно можуть ділитися всім, що з ними відбувається.

Безпечне середовище в закладах освіти - МОН, МВС та національна поліція обговорили можливості спільної роботи (інформація із сайту МОН України)