читати далі... Всеукраїнський раіодиктант

9 листопада у День української писемності та мови усі бажаючі учні та педагоги нашого ліцею долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч диктант називається "Твій дім" і зміст його надзвичайно актуальний. "Розкажи мені про свій дім… Який деколи здатен уміститися до розмірів валізи. Всі ми тепер, як равлики, знаємо ціну великих переселень". Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Наскільки потужна сила українського слова, адже деякі українці писали диктант, перебуваючи на фронті та в укриттях, до написання також приєднувалися вимушені переселенці за кордоном. Сам текст диктанту розчулив наших ліцеїстів. Неможливо уявити емоції тих, хто через війну покинув або втратив рідний дім. Саме сьогодні під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності українці були разом, хоч і територіально далеко один від одного.

Для всіх нас це була чудова нагода перевірити свої знання з української мови. Єднаймося у рідній мові! Все буде Україна!