підкатегорія кореневої папки "виховна робота" 2019-2020н.р.

2019-2020 навчальний рік

Однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави. М. Грушевський справедливо зауважує, що існування Запорізької Січі - найбільш яскравий і цікавий період українського життя. Запорізька Січ майже безперервно вела важку збройну боротьбу за віру і незалежність свого народу.  Кожен вважав за честь належати  до "козацької нації". Запорізьке козацтво - найвищий злет у її віковічному розвитку.

Зараз відроджено багато традицій минулих часів, і навіть функціонують козацькі школи на Україні. Наші учні не залишились осторонь історії та звитяги нашого народу і сьогодні, 28 січня 2020 р., офіційно вступили до районної дитячої організації «Джурівці Шаргородщини». Для всіх присутніх заступником з виховної роботи Слободянюк С.В. спільно з педагогом-організатором Пилипчук Г.С. була підготовлена справжня яскрава розважальна програма, помічноком у проведнні якої став вчитель фізичної культури та Захисту Вітчизни Бондаренко С.М. Метою виховного заходу було збагачення знань про Запорізьку Січ, виховання любові до рідного краю та свого народу. В цей день школярі були залучені до джерел національної історії та культури, мали можливість загартуватися фізично та морально, адже нащадки козаків повинні бути мужніми, витривалими, спритними та звісно ж дружніми. Це було  дійсно велике свято для дітей, адже тепер вони стали юними захисниками нашої країни та її майбутньою гордістю. Саме сьогодні після посвяти учні об’єдналися в одну велику козацьку сім’ю.

Спортзал сьогодні став нашою другою домівкою, і не дивно! Адже ми дуже активні, думаєм, це було чудово чути, особливо коли дійшла черга до змагань на спритність. Що там книга рекордів Гіннеса, коли тут, серед наших учнів, одні таланти, адже під час заходу діти продемонстрували свої морально-вольові  якості: силу волі,  наполегливість, рішучість,  упевненість, взаємопідтримку.

Це була своєрідна подорож у дивовижний світ сили і краси юних нащадків козаків. Учасникам дійства, вболівальникам та присутнім було представлено ряд надзвичайно цікавих та захопливих конкурсів. Діти показали свої вміння швидко бігати у випробуваннях «Осідлай коня» та «Естафета парами», продемонстрували влучність у збиванні кеглів-пляшок з водою у грі «Снайпер», а також мали нагоду випробувати себе у конкурсі «Хто швидше одягне козацький одяг», показали свою згуртованість у конкурсі «Переправа» та силу під час перетягування канату. Найурочистіший момент заходу — слова присяги з уст учнів. Вони присягнули на вірність Україні, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто промовляли: «Присягаємось». Дітлахи пообіцяли гарно навчатися і поважати історію та традиції українського народу, розвиватися розумово, фізично, морально, щоб відповідати новому статусу козачат.  Школярі запам’ятають цей день як особливий, адже змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини. Кажуть, що найвища оцінка роботи вчителя – це задоволені учні, відгуки та радість яких ще довго було чути в класах, на коридорі та навіть по дорозі додому. Тому ми певні, що нас чекає особливе і світле майбутнє – наші нащадки козаків, юні «Джурівці Шаргородщини» Федорівського НВК.  Ми гордимося що ми українці, ми гордимося своєю Шаргородщиною, ми пам’ятаємо своє минуле, поважаємо наше сьогодення і запевняємо, що станемо достойними громадянами нашої країни, зробимо все для її розквіту!

   

        

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій - із такими словами у більшості людей асоціюється це свято.

Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться.

Не обминув радісний, святковий настрій і Федорівський НВК. Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні 1-11 класів з нетерпінням чекали дня, коли до них завітає чарівна новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковими враженнями та, звичайно ж, веселими виступами. Чекали і дочекались! Напередодні канікул у школі 28.12.2019 р. відбувся новорічний вогник. Дуже велика кількість діток із задоволенням стали учасниками цього шоу, отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів. Присутні мали нагоду побачити інсценізації пісень, запальні таночки, сучасні, циганські і навіть молдавську польку, потішитися вокальними талантами наших діток. Все дійство перетворилося в казку, із Зимою, циганкою-гадалкою, розбійником та іншими героями, але саме завдяки талантам учнів новорічне свято все ж було врятовано.
На завершення директор НВК Т.І. Вертепна привітала всіх присутніх з наступаючими новорічними та Різдвяними святами, нагадала про безпечну поведінку під час зимових канікул, побажала всім міцного здоров’я, миру та злагоди , щоб усі мрії у новому році здійснилися. Після чого всі виступаючі разом з педагогічним колективом приєдналися до вітань колядою. А на завершення Дід Мороз розпочав свою подорож класами, вручаючи дітям подарунки.

Щиро дякуємо за продемонстровані таланти діткам, за спонсорську допомогу та закуплення новорічних подарунків батькам, за чудову організацію новорічного свята та казково вбраний зал заступнику з виховної роботи С.В.Слободянюк!

Вітаємо всіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай у Вашому житті обов'язково станеться чудо, бажаємо добробуту, сімейного затишку, гарних новин та веселих свят!

                 

Новий рік – це чарівний час. Час доброї казки та очікування дива, один з найулюбленіших, радісних та душевних свят. Чим дорослішими стають діти, тим менше вони вірять у дива. Новорічний бал у дитячому садочку – одна з найважливіших подій у підготовці до Нового року і для вихованців, і для їх батьків, і для працівників дошкільного закладу. 

28 грудня 2019р. для вихованців дитячого садочка «Сонечко» вихователями Тимчук А.В. та Безверхньою Б.М. було організовано справжній новорічний бал. Це найбільш очікуване свято, адже до нього з радістю, усмішкою та піднесеним настроєм готуються дітлахи та дорослі – готують подарунки та цікаві костюми, вивчають нові пісні, вірші й таночки. Дітки радісно зустріли це свято. До речі, для декого з малюків це був перший новорічний ранок у дитсадку. Усі прийшли на новорічний вогник в різноманітному вбранні.

Новорічна ялинка принесла дошкільнятам чудові сюрпризи, на які вони з нетерпінням чекали. Тут лунали пісні та вірші. Діти водили хороводи й грали в різні ігри. Та найбільше радості малюкам принесли Дід Мороз і Снігуронька. Вони, звісно ж, прийшли до вихованців садочка не з пустими руками. Дітлахи розповідали Діду Морозу віршики та гралися з ним у різноманітні ігри. Також на свято завітали і казкові герої. Зрештою, новорічний ранок перетворився на справжню казку, у якій взяли участь як діти, так і дорослі. 

       

Насичений подями рік добігає кінця і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 грудня на 19 грудня Святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали заступником та покровителем дітей. Оскільки учні Федорівського НВК були послушними, старанними та чемними, тому гість завітав і до нашої школи. Цього дня у стінах нашого навчального закладу під керівництвом педагога-організатора Пилипчук Г.С. відбулося справжнє святкове дійство. Учні радо зустрічали Святого Миколая віршами, флешмобом та піснями, який з'явився у супроводі ангелів,котрі тягнули санки з подарунками. Діти отримали смаколики та масу позитивних вражень. Потім Миколай прийшов і до працівників школи з гостянцями, спонсором яких став профком Шаргородського відділу освіти. День був сповненим позитиву, а в повітрі витала особлива атмосфера свята та добра. Шлемо найкращі вітання для всіх з нагоди дня Святого Миколая! Зичимо миру, затишку, благополуччя та здоров'я, нехай добрий заступник дітей принесе вам здійснену мрію! Пам'ятайте, чудесам потрібно, щоб в них вірили!)

      

Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє нашої країни. У всьому світі майже в кожній сім’ї ростуть діти. З часом вони будуватимуть міста і заводи, нові магістралі, вирощуватимуть урожай, розвиватимуть культуру. Як все це робитиме сьгоднішнє підростаюче покоління – залежить від батьків, від сім’ї, в якій вони живуть, від дорослих людей, що їх оточують. 12 грудня відбулося чергове засідання районної ради «Союз старшокласників «Лідер», де було обговорено питання молодіжного самоврядування, як процесу самоорганізації учнів. «Молодь будь – якої країни творить майбутнє: мріє, запобігає наперед, будує грандіозні плани і проекти. Саме в лавах теперішньої молоді перебувають ті, хто завтра стане біля керма держави. Молоді належить будувати сучасну Україну та керувати нею. Молоді люди, що активно працюють у громадському русі, мають стати елітою нашого суспільства сформованими лідерськими здібностями, що здатна ефективно працювати в обраній сфері суспільного життя», - сказала координатор засідання у вступному слові. Дітям необхідно добре знати історію свого роду і своєї Батьківщини, щоб пишатися успіхами своїх предків і не повторювати їхніх помилок. Малеча повинна поважати дорослих і берегти те, що створено й створюється людьми старшого покоління. Розуміючи свою роль у житті всієї планети, діти повинні добре навчатися, постійно дбати про своє здоров’я, підвищувати загальну культуру, тому що тільки здорові та освічені люди зможуть будувати чудове мирне життя для себе і своїх нащадків. Під час засідання було відзначено Пилипчук С. та нагороджено грамотами Шаргородської районної організації. Вітаємо з перемогою та бажаємо значимих перемог у майбутньому! Пишаємося та радіємо успіхам нашої учениці!

 

Чорнобильська катастрофа – найбільша в історії світової ядерної енергетики. Трагедія залишила опалимий слід у серцях усіх українців. Не маємо права забувати мужній подвиг чорнобильців. Саме з метою спомину пам’яті ліквідаторів 13.12.2019р. напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Федорівському під керівництвом педагога-організатора Пилипчук Г.С. було проведено загальношкільний виховний захід «І пам'ять згадкою торкає».

Було згадано тих, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – справжніх героїв. Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та повної самовіддачі. Вони без обдумувань кинулись на порятунок рідної землі та співгромадян. Їх  боротьба заслуговує найщиріших слів подяки не тільки українців, а й усієї Європи.

На жаль, для багатьох ліквідаторів це був останній бій. Низько схиляємо голови перед пам’яттю усіх, хто ціною власного життя відвів біду від майбутніх поколінь. Пам'ять про героїв-чорнобильців назавжди залишиться у наших серцях. Їхній подвиг є прикладом життєвої мудрості та громадянської позиції для нащадків. Учасники заходу мали можливість переглянути відео фрагмент новин та ще ближче відчути весь біль гіркого Чорнобиля. Дуже емоційним та душевним був повільний тематичний танець зі свічками під пісню «Не спи, моя рідна земля, прокинься, моя Україна». В залі панувала цілковита тиша і тільки крик душі невимовно болюче виривався через погляди присутніх... Пам'ятаємо...

    

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».5 грудня педагогом-організатором Пилипчук Г.С. було проведено шкільне свято-змагання між командами педагогічних працівників та учнів, під час якого вони продемонстрували свої морально-вольові  якості: силу волі,  наполегливість, рішучість,  упевненість, взаємопідтримку. Це була своєрідна подорож у дивовижний світ чоловічої сили і краси, кмітливості та майстерності. Учасникам дійства, вболівальникам та журі було представлено ряд надзвичайно цікавих та захопливих конкурсів, найпершим з яких була жартівлива вікторина логічних завдань на кмітливість. Потім на команди чекали завдання на влучність «Баскетболіст» із м’ячем, на спритність, де за допомогою однієї руки, тримаючи газету за кутик, потрібно було зім’яти її в кулак, на силу під час перетягуванні канату, на здруження команди під час волейболу. Не менш цікавими були змагання капітанів із завданнями «Капітан-інтелектуал», конкурс одягання протигазів «Радіаційна небезпека». Свою силу та витривалість учасники продемонстрували у бліц-турі віджимань за 1 хвилину «Спецназівець», який ще раз підтвердив, що нашими хлопцями варто пишатися. Ізюминкою свята стало змагання «Умілі руки», де потрібно було застебнути ґудзики на сорочці в рукавицях. Це було захоплююче, весело та цікаво. Здобула перемогу команда учнів. Вітаємо!  Діти ще раз довели, що вони справжні майбутні захисники Вітчизни. А усі присутні ще раз переконались, що наші учні – наша гордість!

А на завершення тижня в стінах Федорівського НВК пройшов виховний захід, з метою розповісти учням про героїв нашої Батьківщини, які захищають її від ворогів, за героїв, які полягли в боях за незалежність України, донести учням, що український народ – незламний, вірний своїм традиціям та звичаям. Також було представлено патріотичний флешмоб під пісню "Україна" групи СКАЙ на підтримку наших солдатів, декламування віршів учнями молодших класів. Всім учасникам  проведених заходів  намагалися донести основне –  тільки глибока й усвідомленість себе, як партіота, допоможе подолати труднощі в державі.

   

 

 

 

   

Щорічно 3 грудня в усьому світі відзначають Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття людей з обмеженими можливостями, проголошеного в 1983 році.Заходи щодо відзначення цього дня  відбулися також і у нашій школі. 2 грудня для наших учнів заступником з виховної роботи Слободянюк С.В. була організована благодійна солодка ярмарка «Допоможи ближньому», з метою надання дійсної допомоги та привернути увагу школярів до потреб особливих людей.«На мою думку, акцію «Допоможи ближньому» дуже корисно проводити в наш час. Такі заходи  виховують у кожному золоті правила моралі. Це надає можливість кожному відчути свою важливість у цьому світі. Це приносить позитив як тим, хто допомагає, так і тим, хто цю допомогу отримує», - висловлювалися діти після ярмарки. І справді, діти отримують масу задоволення під час таких заходів, адже мають можливість відчути себе справжніми поварами під час приготування та випікання, а потім і в ролі продавців, також мали нагоду купити собі різноманітних смаколиків у інших учнів та оцінити їх кулінарні таланти. Дякуємо всім, хто долучився до організації та участі у цій благородній справі!

  

 

 

 29 листопада, напередодні 1 грудня, у Федорівському НВК були проведені низка заходів в рамках відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, головною метою яких було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них. Заходи розпочались із того, що кожен учень школи та педагогічні працівники мали змогу прикріпити червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом, і висловити свою надію на майбутнє без СНІДу (про це подбало учнівське врядування). У школі були розміщені  плакати та інформаційні стенди відповідної тематики. Основним дійством став виховний захід "Не дай СНІДу шанс" під керівництвом педагога-організатора Пилипчук Г.С., учасниками якого стали і учні, і вчителі. Ведучі донесли інофрмацію про те, як саме вірус потрапляє в організм людини, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також про умови, за яких інфекція не передається. Протягом усього заходу учням наголошували на необхідності кожної людини усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб вберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної недуги. А на завершення кожен мав змогу прикріпити червоні стрічки на символічне дерево, як заклик, що все залежить лише від нас самих, від нашого розуміння ризику, що від нашої поведінки залежить наше здоров'я.

 

 

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала мільйони життів. Невідома навіть точна цифра. щоб не повторилися ті події, ми повинні знати і пам'ятати про них. Напередодні Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті померлим від голоду" у Федорівсьеому НВК пройшов ряд заходів.  Класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу». В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Минуле стукає у наші серця» (бібліотекар Пилипчук Г.С.), де мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років та прочитати трагічні сторінки з життя тих, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті. Завершився день скорботи виховним заходом «Запалимо свічки» під керівництвом педагога-організатора Сівірінського Я.А. Учні школи  читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії та вшанували загиблих хвилиною пам'яті. До виступу долучилася вчитель історії Гончар Т.Ф., яка нагадала історію нашого краю в ті страшні часи. А 23 листопада всі учні школи рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».  

   

  

Сьогодні вже 60-й рік поспіль світ відзначає Всесвітній день дитини. Саме 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією». Це документ, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини і гарантує дітям право на ім’я, на сім’ю, на батьківську любов і турботу, на освіту, на медичну допомогу, на здорове харчування, на отримання інформації, на відпочинок та інші. Сьогодні наша шкільна громада теж долучилася до святкування. Ми намагалися озброїти усіх наших учнів знаннями про їхні права, не забуваючи про обов’язки. На класних годинах було обговорено проблеми, з якими сьогодні стикаються діти в світі. Саме сьгодні у Федорівському НВК був проведений справжній воркшоп до всесвітнього дня дитини. Педагог-організатор Пилипчук Г.С. створила на шкільному подвір’ї  під час перерв для дітей справжнє свято творчості. Все це проходило під веселу та рухливу музику.

  

 

 

Свято осені завітало 18.10.2019 р. і до виховнців Федорівського дитячого садочка. Сьогодні милує око кожна із робіт з природніх матеріалів, адже в них вкладено стільки добра, тепла та любові, що так і віє затишком від кожної роботи. Дякуємо вихователю Тимчук А.В. за оргаізацію чудового дозвілля для діток та всім батькам, хто долучився до допомоги у створенні естетичної насолоди. Пропонуємо Вам зануритися в магічну атмосферу осені, переглянувши наш фотозвіт.

  

 

 

 

Сьогодні, 15 жовтня 2019 р., учні 7-8 класів під керівництвом О.О.Слободянюк продовжували вшановувати традиції святкування Дня українського козацтва, приймаючи участь у квесті «Пропала булава». Діти мали змогу пригадати історичні відомості про козаків у грі «Вірю-не вірю», встановити відповідність між назвами речей козаків та їх зображеннями на станції «Чумацький шлях», скласти пазл-картину «Як козаки листа писали» і навіть спільними зусиллями намалювати справжнього козака. Результати квесту показали, що учні справжні нащадки козаків, адже без перешкод віднайшли булаву. Ну і звичайно, як по справжньому відчути смак перемоги, якщо немає свята? Тому всі учасники заходу дружньою командою відправилися заряджатися силами та відновлювати втрачену енергію за солодким столом. Правду кажуть, що щасливі дитячі обличчя – це найвища оцінка вчителя. Дякуємо організатору Слободянюк О.О., та всім хто долучився до проведення квесту – Михайлик І.М., Гончар Т.Ф., Пилипчук Г.С. та Сівірінському Я.А. 

  

 

 

 

Кожне державне свято – це чергова історична сторінка нашої неньки-України, про яку ми не маємо права забути. З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління 11 жовтня у Федорівському НВК педагог-організатор Сівірінський Я.А. організував позакласний захід, приурочений до Дня захисника України та українського козацтва. Розпочався захід з історичної довідки. Не даремно кажуть: «Хто не знає історії, не знає свого минулого». Потім відбувся конкурс патріотичної пісні серед учнів школи. Традиційним атрибутом свята є українська вишиванка, яка прикрашала юних козачат і сьогодні. Всі діти достойні називатися нащадками козаків, адже продемонстрували свої найкращі вміння та таланти, що підтверджують отримані грамоти. Найяскравішим виявся 3 клас під керівництвом Лахман Л.П., який посів перше місце у конкурсі. Наші вітання переможцям! Також в цей день нашій шкільній родині було представлено міністрів парламенту президента школи Пилипчук Софії. Бажаємо успіхів у роботі шкільного учнівського врядування! Також шлемо вітання з нагоди Дня Захисника України та дня козацтва! Нехай Пресвята Богородиця візьме вас під свій покров та веде дорогою життя! Нехай настане мир на рідній землі! Слава Україні!

   

 

 

 

 

  

 

Учитель – це покликання. Він повинен дати основу для життя, доступно та якісно донести до кожної дитини ті знання, без яких неможливе формування особистості. Разом з педагогом пліч о пліч йдуть всі працівники освітньої сфери, адже тільки спільними зусиллями можна досягти омріяних вершин. Саме тому це свято рік у рік приносить багато позитиву та радості. Святково вбрані, з квітами та побажаннями зранку 4 жовтня 2019р. діти зустрічали працівників школи. Цікавими були перші уроки учнівського врядування. Було дуже приємно спостерігати, як добре вдався цей день – все було організовано та продумано до найменших дрібниць. Вчителі мали змогу позмагатися у квесті, під час якого мали можливість пригадати вишукані рецепти, потанцювати, випробувати себе на вправність у спортивній залі та посмакувати солодкого призу. Завершився навчальний день святковим концертом, на якому були і танці, і співи, і сценки, і, звісно, теплі та щирі слова.

Сьогодні в пориві позитивних вражень від імені вчительського, учнівського та батьківського колективу велика подяка депутату Верховної Ради Л.М.Білозір за подарунок у вигляді акустичної системи, яка послугувала відмінним музичним супроводом під час концертної програми! Спасибі педагогам-організаторам Г.С.Пилипчук та Я.А.Сівірінському за цікавий та змістовний захід!

Шановні працівники освіти! Вітаємо Вас з професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії й оптимізму, натхнення та здійснення всіх задумів, щедрих урожаїв на освітянській ниві! Нехай успіхи і перемоги окрилюють Вас на нові звершення і здобутки на благо України! Щасливої Вам долі, родинного затишку, благополуччя і тепла!

 

 

 

Ось і завітала щедра осінь, яка повноцінно панує уже місяць, до нашої школи. З давніх давен ця пора року асоціювалася з періодом зібраного урожаю. Так, 30 вересня 2019 р. у Федорівському НВК відбулося свято «Дари осені». Уже вкотре декорації цього заходу вражають і милують око відвідувачів дійства. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи, які організували виставку осінніх дарів. З природніх матеріалів, зерна, гілочок, динь, картоплі учні створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж. Щороку незабутнім святом для учнів і вчителів стає шкільний ярмарок. Вражень як і ласощів завжди дуже багато! Такі ярмарки - це своєрідні конкурси дитячої творчості, що є невід'ємною частиною життя школи. Вони не тільки поєднують, але й надихають весь шкільний колектив, створюють умови для творчої активності всіх його учасників. Такий захід згуртовує всю шкільну родину - учнів, учителів і батьківську громадськість. Школа у цей день нагадує вулик. Тут вам солодощі власного приготування, ювелірно прикрашена випічка матусі, запашні бабусині пиріжки, солодкі татові яблука та турбота дідуся. Це свято, яке згуртовує дітей, вчителів та батьків в одну родину. Позитивна атмофера справді порадувала присутніх гарним настроєм та чудовими смаколиками. Все пройшло у колі шкільної дружньої родини, у барвах осені, з квітами та дарами природи.

  

  

 

 

Ось і завершилася літня пора. Разом із ошатними бантами та вишиванками приходить осінь. Її перший день традиційно пов'язують із Днем знань. 1 вересня 2019 року перший дзвоник пролунав і у Федорівському НВК. Ура! Нарешті стартував новий 2019-2020 н.р.! Це чудовий привід зібратися з думками і зануритися в бездонний океан науки, а для випускного класу цей рік особливий, вони мають нагоду насолодитися останніми митями в стінах рідної школи та почерпнути знань на майбутнє. 

Любі друзі! Сьогодні ми раді вітати всіх з Днем знань! Бажаємо дітям, щоб знання засвоювалися легко й швидко, батькам, щоб їхні діти були самостійними, прагнули до знань і отримували високі бали, педагогам - креативних і яскравих ідей. Нехай День знань випромінює добро й світло. Дарує всім гарний настрій і море позитиву! Зі святом! Вдалого старту до омріяних вершин! 

 

 

  

 

Ось і настав випускний вечір для чарівних чотирьох леді та галантних чотирьох джентельменів Федорівського НВК. Скільки мріялося про це свято, а тепер не віриться… Сьогодні радісно на душі, однак сумно водночас, бо наші діти, такі рідні, добрі, щирі, позитивні, наші дорогі, покидають сімейне гніздечко, злітаючи ввись над шкільним порогом.

Дорогі випускники! Вітаємо вас!  Бажаємо вам успіхів, натхнення, злетів та щасливої долі! Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Прагніть стати кращими! Досягши висот, намагайтеся не розгубити шкільних друзів, оскільки через багато років ви зрозумієте, що цей період життя був найкращим. Завжди памятайте про батьків, вони вкладали часточку своєї душі та любові, аби скласти чудовий кольоровий пазл вашого життя. Зі святом! Ми вас любимо і завжди раді зустрічі! Гарної долі вам, наші дорогі! Обіймаємо вас)

 

 

 

Кажуть, час летить невпинно... Так і є, бо закінчився не лише навчальний рік, який, здавалося, лише недавно стартував, але й фінішував сьогодні період відпочинку в мовно-математичному загоні "Капітошка" (03.06-14.06). Промайнули цікаві насичені дні, в які творчі вчителі Федорівського НВК вносили свій позитив та створювали свято для дітей. Цьогоріч до веселого дозвілля школярів долучилися майже всі вчителі Федорівського НВК. Хочеться сказати, що працювати в команді цікаво, пізнавально та весело, можна дещо почерпнути для себе на майбутнє. Учні мали змогу відвідати свято до дня захисту дітей, підготоване Ціцюрською В.В. у будинку культури, випробувати себе у спорті та кулінарії, подорожувати, встановлювати особисті рекорди, посмакувати каші на кострі та зіграти у квест. Вже стає традицією відпочинок поза межами рідної Федорівки. Тому останній день діти провели у затишному "АкваРаю" в с. Гибалівка. Хочеться подякувати всім вчителям, хто розважав наших діток, Токану С. В. за безкоштовний автобус для поїздки. Позитивна атмосфера наповнювала повітря протягом цих двох тижнів, тепле сонце, та щирі посмішки. ...Аж не віриться, що стартувало літо без дитячого сміху на коридорі школи, без постійних запитань "А з ким ми сьогодні? Що ми будемо робити? А коли...? А чому...?". Якось навіть не вистачатиме цього. Але з іншого боку на всіх чекає відпочинок і таке бажане, таке чарівне, таке солодке ЛІІІТОООО! Дякую всім діткам за безмежний позитив! Бажаємо гарних сонячних літніх днів та гарного настрою! 

   

  

 

 

 

 

 Дівчатка-учасниці шкільної агітбригади та їх керівник педагог-організатор Шакович А.С. 6 червня 2019р. мали нагоду побувати на районному фестивалі хореогафічного мистецтва "Барвиста карусель", де були нагороджені грамотами та пам'ятним сувеніром за свою активну участь у різного роду конкурсах. Ми ж бажаємо їм творчих злетів та багато здобутків надалі! Пишаємося вами, наші любі!

 

Ось і промайнув ще один навчальний рік. Зранку 31 травня у Федорівському НВК пролунав останній дзвоник, який сповістив школярів про початок літніх канікул, а випускників покликав у доросле життя. Як завжди, цього дня у школі відбулася урочиста лінійка, панував святковий настрій, лунали слова щирих привітань, нагороджували найздібніших учнів, говорили напутні слова випускникам, для всіх присутніх заступник з ВР Гнасько С.В. підготувала цікавий танцювальний флешмоб. Це свято водночас веселе і сумне. Веселе, бо позаду напружені заняття та шкільні будні, а попереду безтурботні літні канікули. Сумне, бо для 8 федорівських одинадцятикласників – шкільний дзвінок пролунав востаннє. І хоча ще залишились державна підсумкова атестація та випускні вечори, але шлях у доросле, самостійне життя вже відкритий. 

 

 

  

 

Свято англійського алфавіту у 1 класі провела вчитель англійської мови Слободянюк О.О. 24 травня у формі гри- квесту " Пошук скарбів"!!! Спочатку наші першокласники спробували перевтілитися у піратів. Потім, ознайомившись з умовами гри, швиденько бігали від однієї зупинки до наступної. Під час виконання завдань учні мали змогу перевірити знання назв членів сім'ї, вміння рахувати та ще й заспівати пісеньку, розповісти про знання правил поведінки, перевірити як учні засвоїли кольори та частини тіла і розказати віршик. Склавши карту скарбів, частини якої всі знаходили після кожного завдання на зупинках, діти прочитали англійською мовою слово, де знаходиться скарб. Це- кабінет директора. Тут Тетяна Іванівна почала розпитувати чому вони до неї завітали , які завдання виконували, дала своє завдання по темі " Їжа" . Після усіх випробувань директор дозволила пошукати скарб у її кабінеті. Діти отримали подарунки і неймовірні враження. Усі молодці! 

 

  

  

Відпочинок наших діток у розважальному центрі Plaza park 15 травня 2019р.. Дякуємо Шаргородській РДА за організовану безкоштовну подорож учнів Федорівського НВК до м.Вінниця. Дітки з великим задоволенням розважалися в прекрасному центрі, отримуючи море позитиву. Всі учні (дітки багатодітних родин, сімей учасників АТО) було отримали цінні подарунки та різні смаколики. Діти щасливі - це головне! Щиро вдячні організаторам за чудовий відпочинок, зокрема, голові ПП «Федорівське» С.В. Токану за те, що долучився до благородної справи та сприяв забезпеченню безкоштовним довозом наших дітлахів. Спасибі! 

 

 

 

 Шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян всіх України. Саме тому 9 травня з у с.Федорівка відбувся урочистий мітинг, на якому були присутні керівники та працівники організацій, установ, школярі та жителі села. Присутні мали нагоду схилити голови перед усіма, кому ми завдячуємо життям, побачити «Книгу пам’яті села», пригадати трагічні сторінки жорстокої війни. Прикро, що  річницю цієї Перемоги ми зустрічаємо у тривожний для України час, коли знову доводиться відстоювати свободу та територіальну цілісність нашої держави, право самостійно вирішувати долю країни та боротися за щасливе майбутнє наших дітей.

 

 

 

16 квітня в нашому закладі  відбулось тренування з евакуації дітей та працівників із приміщень школи та дошкільного закладу. Мета тренувань: формування у дітей елементарних норм поведінки у надзвичайних ситуаціях та достатньо необхідного рівня знань і умінь дитини щодо безпечного перебування у навколишньому середовищі. Також під час тренувань відпрацьовувався порядок: отримання начальником цивільного захисту закладу інформації про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій, вміння реагувати на сигнали оповіщення тривоги, підготовки дітей до евакуації, проведення евакуації, розміщення дітей після евакуації. Крім того, відбулося практичне заняття щодо використання протипожежного устаткування та інвентарю під час пожежі.

 

 

Дбати про чистоту навколишнього середовища повинна кожна людина. Адже природа – це наш дім, а ми – господарі в нім. Уже стало традицією на початку весни наводити лад на території та навколо школи, в околицях місцевого парку. Тому з великим задоволенням 4 квітня учні Федорівського НВК долучилися до челенджу «Ми за чисте довкілля».

Ніхто цього дня не стояв осторонь справ. Зокрема, учні молодших класів, озброївшись рукавичками та пакетами для сміття, прибрали від різного побутового непотребу територію школи. Старшокласники теж не відставали від своїх молодших товаришів. Вони, озроївшись секаторами та ряднами, очистили частину території місцевого парку, який став ще привабливішим. Ось так, крок за кроком, спільними зусиллями екологічна акція дала свої позитивні результати – школа і територія навколо неї стали чистішими й гарнішими. Але не забуваймо: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

  

 

«Йде святий Миколай , ти добром його стрічай!!!»

У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня. Вони напередодні свята пишуть листи до Святого Миколая, згадують всі свої добрі та погані вчинки, зважають чого більше, чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою нагороду за гарні вчинки, а неслухняні – прутик. Ось і настала мить, коли Миколай завітав і до дітей молодшої школи Федорівського НВК. Свято відбулося 19 грудня, а подарували святковий настрій школярам педагог-організатор Шакович А.С. та учні старшої школи.

 

 

 

 

  

10 грудня в світі відзначають Міжнародний день прав людини. З нагоди цієї події у  Федорівському НВК пройшов тиждень права. 12 грудня  зауч ЗНР ,  вчитель історії та права  Гончар Т.Ф. провела правову гру для учнів 9-х класу  «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?». Цікава гра-конкурс «Мої права» відбулася і у 6 класі, яку провела педагог-організатор Шакович А.С. Учні 10 класу підготували плакат, присвячений правам людини.Лідери учнівського врядування ознайомили учнів молодшої школи  з їхніми основними правами та обов’язками, розповіли  присутнім дітям як  захищати себе при порушенні прав дитини.

 

 

 

6 грудня – День Збройних Сил України. Це загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців, яке давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.Напередодні відзначення Дня Збройних Сил України  з метою посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді у Федорівському НВК педагог-організатор Шакович А.С. провела КВК для учнів 1-4 класів «Зростаємо мужніми!» присвячене святкуванню Дню Збройних Сил України, на який до школи завітав  воїн, учасник АТО  Малаховський Ігор Васильович, який брав участь у воєнних діях та відстоював нашу територіальну цілісність держави. Він подякував учням за благодійну допомогу бійцям, за їхні теплі і щирі листи підтримки, а учні  в свою чергу побажали усім військовослужбовцям міцного здоров’я, родинного щастя, сімейного затишку, невичерпної енергії, сили та витривалості, мирного неба, а для бійців, які перебувають в зоні АТО якнайшвидшої перемоги.

 

 

 

 12 листопада 2018 р. на базі Федорівського НВК відбувся районний семінар-практикум для працівників психологічної служби "Аспекти роботи новопризначених ППСП психологічної служби в умовах навчального закладу", під час якого колеги змогли обмінятися досвідом щодо створення умов для успішного навчання й розвитку учнів у період переходу з дошкільного закладу до початкової школи та з початкової школи до середньої ланки. 

  

 

Звіт про проведення Тижня безпеки дорожнього руху у Федорівському НВК

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху. З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху у Федорівському НВК з 12 по 16 листопада пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Відповідно до тематики Тижня в школі проводилися ряд масштабних та інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

 

 

ДЕНЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933рр. в УКРАЇНІ

Багатостраждальна історія нашого українського народу. Ми не повинні забувати її сторінок. 1933 рік. Найчорніший час в історії України. Навіть через півсторіччя ступати боляче стежками жахливої трагедії, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Смерть чатувала на людей і вдень, і вночі. Пухли від голоду малі і старі, вимирали цілі родини і села.