підкатегорія кореневої папки "виховна робота" 2020-21н.р.

 2020-2021 навчальний рік

Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає день вишиванки. Змістовно, весело та яскраво у барвах української вишивки 20 травня відзначили це свято у Федорівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ЗДО. Щорічно цей день відзначається як свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об'єднати українців. Своїм флешмобом ми прагнемо усім нагадати, що вишиванка є своєрідним унікальним кодом українського етносу із зашифрованими оберегами, символами та знаками. А вишиті сорочки, спідниці, сукні сучасним парубкам та красуням пасують так само як і 300 років тому їх пращурам.

 

 Мабуть, у більшості людей весна асоціюється із сонечком, бруньками на деревах і першими квітами. Але крім природньої краси 8 березня квітнуть своює вродою, щирими посмішками та ніжними почуттями дівчатка, жінки, бабусі та усі представниці прекрасної статі. Цьогоріч, цей день припав на час дистанційного навчання, тому працівники та учні Федорівськог ЗЗСО І-ІІІ ст. - ЗДО шлють Вам дистанційні вітання! У це весняне свято усмішокхочеться побажати Вам літати, як ластівка, бути такими ж ніжними, але одночасно пробивними і цілеспрямованими, як пролісок, цвісти і пахнути, як троянда, наповнювати всіх радістю і натхненням, як легкий вітерець! В цей день зичимо Вам 8 вельми необхідних речей: миру в сім'ї, спокою в душі, здоров'я в тілі, радості в очах, любові в серці, легкості в ногах, приємних слів в вухах і красивих квітів в руках! І нехай ця вісімка буде постійною життєвою супутницею! Чарівного настрою усім! 

Які вони,сучасні діти? Неначе у садочку квіти. Красиві і талановиті, Їх погляди й думки відкриті. Вони заслуговують любові й розуміння, Бо це - майбутнє покоління. 

Із метою формування у дітей свідомості, утвердження духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу та наслідування його традицій, розвитку українського мистецтва, активізації мистецького руху на Вінниччині, популяризації національного надбання і кращих зразків світової класики, підвищення художнього рівня виконавської майстерності творчих колективів 26 лютого 2021р. Федорівський ЗЗСО І-ІІІ ст. - ЗДО представив хореографічі постановки на фестиваль учнівської творчості «Проліски надії-2021». Наш заклад має таланти у жанрі «хореографія», тому учні запальними таночками підняли настрій присутнім у залі. Виступи у відеозаписі були надіслані до відділу культури, молоді, спорту та туризму Мурафської сілької ради. Бажаємо перемоги нашим юним талантам та їх наставникам, адже учасники фестивалю дійсно продемонстувли цікаві, змістовні, неперевершені, насичені та емоційні танці. Високого рівня виконавської майстерності та сценічної культури навчили їх наставники Т.О.Коваль, С.В.Слободянюк та Г.С.Пилипчук. Щиро дякуємо їм, що доклали максимум зусиль до підготовки чудових таночків. До Вашої уваги, шановні відвідувачі сайту, всі 3 номери наших талановитих танцюристів у відеозаписі. Запрошуємо до перегляду! Переконайтеся разом з нами, що хореографічні різножанрові виступи дарують масу позитивних емоцій та відчуттів!

Учнівський колектив 1 класу "Дзвіночок" з сучасним таночком "Барбі". Керівник - вчитель початкових класів Т.О.Коваль 

Колектив 6-8 класів "Дивограй" із єврейським танцем. Керівник - педагог-організатор Г.С.Пилипчук

 Колектив учнівського врядування "Веселка" з таночком "Василина". Керівник - ЗВР С.В.Слободянюк

25 лютого 2021р. виповнюється 150 років від дня народження видатної української літераторки, письменниці, перекладачки, фольклористки та культурної діячки, ім'я якої збереглося у вікахСаме в цей день ми відзначаємо ювілей від дня народження видатної поетеси, справжнього патріота,  вірної дочки України – Лариси Петрівни Косач, названої символічно Леся Українка.  Відтак, у Федорівському ЗЗСО відбувся тематичний захід задля популяризації та вшанування творчості письменниці, організатором якого стала вчитель української мови та літератури І.Д.Сівірінська. Під час заходу декламувалися вірші легендарної поетеси,  звучали розповіді про її творче життя і загалом про її особистість. Учасники мали змогу переглянути цікаве відео та перенестися в ту епоху, коли поетеса дивилася захопливим поглядом на світ та проживала кожну секунду свого життя в постійній боротьбі за краще майбутнє, в боротьбі з хворобою, з несправедливістю та іноді з собою (коли йшла мова про почуття). Надзвичайно емоційними були виступи головної героїні у ролі Лесі Українки учениці 9 класу Пилипчук С., декламування віршів у виконанні уч. 6 кл. Губиліт В., уч. 3 класу Пилипчук К. та постановка фрагмента п'єси "Лісова пісня" у виконанні уч. 8 класу Дишлавенко Д. та Копистеринського А. Яскравими були також незрівнянні ведучі заходу уч. 8 кл. Куньовська О. та Копистеринський А.
Не можливо не згадати, що поетеса належить до тієї добірної когорти історичних постатей, які залишаються сучасниками для всіх наступних поколінь. Вона належить до мудрих пророків і  будителів нації. Цей ювілей дає привід вкотре вшанувати та возвеличити в очах молодого покоління всю  життєву сутність, пов’язану з  її творчістю, громадянською позицією, світоглядними настановами. Леся Українка належить до провідників духовності української нації — тієї духовності, яка підтримувала християнські ідеали та живила в народі дух незалежності. І саме завдяки інтенсивності цього духу українська нація вижила в усіх своїх історичних негараздах. Вшановуючи пам’ять геніальної поетеси,  можна впевнено сказати, що Леся Українка по-справжньому присутня у культурній пам’яті кожного краю, адже її незламний дух живе у кожному з нас.

     

 
 
 У нашім серці – Леся Українка. 25 лютого 2021 року відбувся конкурс читців-декламаторів поезії Лесі Українки «У нашім серці – Леся Українка». Традиційні літературні читання влаштували з нагоди 150-ї річниці від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки. Невмируща та багатогранна поезія об’єднала юних читачів та поціновувачів художнього слова. У рамках конкурсу декламаторського мистецтва вразила проникливим та ліричним виконанням Лесиного твору "До мого фортепіано" учениця 6 класу Губиліт Валерія, яка буде предсталяти наш навчальний заклад серед кращих декламаторів відділу культури, молоді, спорту та туризму Мурафської сілької ради. Бажаємо перемог і подолання нових верших нашій учениці та її наставнику І.Д.Сівірінській. Пам'ятаймо, що ім'я Лесі Українки є символом мужності, незламного духу та великої сили волі.
 

22 лютого у Федорівському ЗЗСО відбулося свято читців поезії Великого Кобзаря з нагоди відзначення 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка. Радує те, що вірші Великого Кобзаря читають не тільки дорослі, а і молодь, і це вагома ознака, бо у його творах відкривають українські таємниці, гідність і талант українського народу. Гарне декламаторське мистецтво продемонструвала учениця 9 класу, лідер учнівського врядування Свитко Карина, яка зайняла І місце із твором "У тієї Катерини" (відеозапис можна переглянути нижче) серед учасників відділу культури, молоді, спорту та туризму Мурафської сільської раді, і тепер буде учасником обласного туру конкурсу. Віримо у нашу Карину та її наставників Н.Г.Бурдейну та І.Д.Сівірінську, зичимо творчих злетів та нових перемог! Пропонуємо також до перегляду декламування авторського вірша незламного духом художника, поета та просто чудової людини - нашого рідного федорівчанина Г.М.Гапчака "Двісті літ на небокраї горить немеркнуча зоря". Пам'ятаємо... Вічна пам'ять...

  
 Їх назвали Небесною сотнею - українців, що загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем та свою Батьківщину. Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об'єднала в собі народ усієї Соборної України. 20 лютого вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. І наш заклад не стояв осторонь. 19.02.2021р. відбувся захід "Слава Героям Небесної Сотні" та акція "Ангели пам'яті" з метою вшанування героїв нашого часу, виховання поваги до Батьківщини, патріотичної свідомості та національно-патріотичного духу. Багато українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це не повинні забувати!

  
 Цікаво та активно 12 лютого пройшло у Федорівському НВК свято-захід "Кохання з першого погляду", приурочене 14 лютого - Дню Святого Валентина, яке організувала педагог-організатор Г.С.Пилипчук. Під час розминки учасники мали змогу пригадати історію виникнення свята та традиції, які із ним пов'язані. А потім проводилися різноманітні конкурси: для дівчаток та для хлопчиків, танцювально-розважальний запальний конкурс для глядачів, конкурс для любителів солодощів "солодка парочка", де учасники продемонстували свою спритність, "пісенний вернісаж" та "питання на засипку". Різноманітні консурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався, що день закоханих - свято чудес, яскравих вражень та почуттів. Поринути у атмосфру нашого дійства, можете переглянувши відеоколаж, змонтований Г.С.Пилипчук.

5 лютого у Федорівському навчальному закладі відбувся щорічний фестиваль "Молодь обирає здоров'я". Усі діти вміло розкрили свої спотривні таланти, наповнили захід сміхом і танцями, корисною інформацією та щирими емоціями. Кожна класна спільнота довела, що для них здоров'я - найбільший скарб.

29 січня минає 103 річниця бою під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Бій під Крутами став одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії українського народу.

І хоча кожного з цих юних студентів і гімназистів переповнювало бажання жити й творити, вони свідомо йшли на смерть, відстоюючи національній ідеї, власним прикладом стверджуючи, що український патріотичний дух незборимий.

В День пам’яті Героїв Крут 29.01.2021р. в нашій школі з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов виховний захід «Над Крутами сніг і пронизливий вітер у січні ридає, голосить, гуде», яку підготував педагог-організатор Я.А.Сівірінський.

Ведучі перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі.

Під Крутами сльози, зітхання тяжке... І як же так сталось, здатний хто на таке?

Стало каменем серце отут біля Крут І заповідь Божа затоптана в бруд.

А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

В молитвах всіх героїв пригадаєм, Живим у Бога будем щедрості просить.

Воскресне дух, я всіх вас закликаю, Людської пам’яті свічу яскраву запаліть.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю. Пам’ятаємо!  

 

 
Соборність розуміє кожен власно, Що це таке? – задасть питання вчасно,

– Це єдність духу, сил мого народу, Що нас єднає, мужність, волю, вроду.

Це наші мрії в дійсності новій, Це світле небо миру і надій,

Це сонце, роси, квіти навесні, Це щось приємне, що ми бачимо у сні.

Соборність, я вважаю, – то сім’я, То Україна, нененька моя!

Сьогодні визначний та важливий день для нашої країни. 22 січня у Федорівському НВК пройшов урочистий захід до Дня Соборності України, який підготувала педагог-організатор Г.С.Пилипчук. Ведучі цікаво і змістовно розповіли про історичні події, що сталися 102 роки тому, зачитали вірші сучасних поетів, приурочені цій величній даті. На завершення заходу була проведена цікава історична вікторина на знання історії нашої держави.

 

Кожного року, кожної зими до нас приходить надзвичайне свято Нового року. От і цьогоріч дошкільнята Федорівського НВК знову поринули у казковий світ новорічної атмосфери.

Дітки разом із вихователькою Аллою Василівною підготували чудове святкування народження ялинки та зустрічі діда Мороза. Свято було наповнене щирим сміхом, танцями, співами та приємними емоціями. Тому діти Федорівського ДНЗ щиро вітають Вас із новорічними святами. Бажають Вам миру, тепла та запрошують до перегляду святкового концерту, який перенесе Вас у казку.

Для кожного із нас свято Нового року є особливим. Саме у цей час люди найбільше вірять у диво,загадують найпотаємніші бажання,чекають чогось казкового.

Тому наша шкільна родина від щирого серця вітає Всіх із новорічними святами. Ми зичимо Вам родинного тепла,затишку в оселі,любові,миру та злагоди. Вірте у казку,мрійте і нехай задумане обов'язково здійсниться.

Оскільки учні Федорівського НВК не залишилися осторонь святкової атмосфери, тому з нагоди Нового 2021 року дарують Вам частинку свого позитиву, натхнення та пропонують поринути в магію новорічних передбачень. Знайте, що всі вони приречені на здійснення, адже бажання мрійників завжди здійснюються.

 

Ювілейний ХХ радіодиктант національної єдності

Краща мова єднання – це українська, нам Україну народила.

Краща мова кохання – це українська, сила небес їй дала крила….

Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови, відбувся двадцятий ювілейний Радіодиктант національної єдності, що вже перетворився на всеукраїнський флешмоб і щороку охоплює все більшу кількість учасників. Учнівський (5-11 класи) та педагогічний колективи Федорівського НВК теж долучилися до написання радіодиктанту. Захід розпочався із мовного флешмобу та презентації свята в школі. День української писемності справжня подія для усіх учасників дійства, тому на заняттях діти були у вишиванках. Таким чином весь дружній колектив нашого навчального закладу разом з усією Україною відзначили цю подію. Цьогоріч радіодиктант писали на тему “Виклики книжкової ери”. Він прозвучав на хвилі Українського радіо. Навіть учні 4 класу із власної ініціативи долучилися до написання, аби спробувати свої сили. Крім того, традиційно учні 3-11 класів стали учасниками шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, організаторами якого були вчителі-філологи закладу Т.І.Вертепна, І.Д.Сівірінська та Л.М.Хмельовська. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового товариства до вивчення та розвитку української мови, її пропаганди і популяризації та водночас демонстрацію краси й багатства. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Плекаймо грамотність, любов до рідної мови у серці! Будьмо українцями!

 

  

День вчителя - це свято, що стосується абсолютно кожного. Бо всі ми мали (чи маємо) своїх вчителів в садочку, у школі, університеті та по життю. А для педагогів це по особливому радісний день.

За традицією, вчителів вітають напередодні свята, а саме - у п'ятницю. Тому саме 2 жовтня 2020р. у Федорівському НВК відбулися урочистості, присвячені дню працівника освіти. Всі в цей ден отримали масу незабутніх вражень та приємних спогадів. Із самого ранку школа зустріла працівників яскравими привітаннями на осінньому листі, які були розміщені по всьому закладі, вітальними стіннівками та теплими дитячими посмішками. На першому уроці було проведено день самоврядування, під час якого учні старших класів мали можливість відчути себе вчителями та отримали багато позитивних емоцій. А тим часом частина учнівського колективу під керівництвом педагога-організатора Пилипчук Г.С. вітали вчителів пісенними сюрпризами, танцювальними номерами та кумедними сценками у актовій залі школи. Кожен присутній зарядився позитивом, радістю і вкотре переконатися, що недаремно обрав саме цю професію, що саме з дітьми є можливість щиро радіти, розквітати, натхненно працювати, пізнавати нове,  рухатися вперед, шукати радощі в кожному дні, у сході сонця, в посмішці колеги чи школяра. Багато гарних слів було сказано на адресу вчителів. Учні та батьки не скупились на привітання і щирі посмішки. Квіти, які дарували учні, були найдорожчим подарунком, тому що дарували їх – від щирого серця. Багато пісень, танців, віршів змушували глядачів у залі посміхатися і гучно аплодувати. Після заходу всі попрямували до святково прикрашеної вчительської та понесли весь отриманий позитив на уроки до улюблених учнів.

Вітальне слово також сказала директор НВК Т.І.Вертепна: «Шановні колеги. Щиро вітаю вас усіх з професійним святом, з днем працівника освіти. Бажаю вам міцного здоров'я, здоров'я, радості, достатку вашим сім'ям. Пишаюся, що саме ви є педагогами, людьми, що працюють з майбутнім нашої держави, що саме ви сієте в дитячі душі розумне, добре, вічне. Кожен з вас віддає частинку свого серця тим, хто допитливими очима чекає на це. Вірю, що ви працюєте за покликанням. Нехай же робота приносить вам задоволення, гідну зарплату і радість спілкування. Ціную кожного з вас як особистість, ціную вашу працю. Зі святом усіх!»

Школа – це не просто місце роботи для освітян, де другий дім, це сім’я, це радість та перемоги, можливість невпинного зросту та приємна тепла атмосфера. Бажаємо кожному мудрості, натхнення, нових звершень та міцного здоров’я! Радіймо не лише сьогодні, але й кожного дня, що обрали саме цю професію! 

 

За вікнами осінь... Вона цього року прекрасна і по-особливому очікувана. Золота пора року, що вражає багатством кольорів, плодів і фантастичним поєднанням фарб. Щедрість її дозволяє створювати шедеври дитячої творчості: осінні квіти, гірлянди з жовтого листя, грона горобини, овочі, фрукти, ягоди, шишки і навіть випічку. 

Щорічно в нашій школі проходить конкурс-виставка осінніх композицій «Осінній вернісаж» серед учнів 1-11 класів. На виставці, яка відбулася 28.09.2020 року були представлені найрізноманітніші роботи: квіткові букети, вироби з природного матеріалу, композиції та смаколики, які були представлені учнями Федорівського НВК у вигляді чудових авторських витворів. Вражало різноманіття природного матеріалу і фантазія учасників. Учні з натхненням підійшли до створення композицій.

Поробки дітей довели, що якщо мати фантазію та вправні руки, можна звичайні фрукти, овочі та квіти перетворити на справжні шедеври. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами, дарами природи та подарувало усім присутнім гарний настрій. У цій виставці брали участь учні 1-11 класів. Вироби кожного класу були унікальними по-своєму та відображали багатогранне творіння дитячих рук.

 

 

 

Роль учнівського врядування в сучасній школі полягає не в управлінні одних дітей іншими, а в навчанні всіх дітей основам демократичних відносин у суспільстві, у навчанні їх керувати собою, своїм життям в колективі.

Участь у врядуванні допоможе учням сформувати у себе навички демократизму, уміння самостійно діяти, нестандартно мислити, приймати рішення, здійснювати їх і нести відповідальність. 25 вересня 2020 року відбулися вибори президента школи у Федорівському НВК.

На основі кращих шкільних традицій було розроблено програму своїх планів та дій на посаді президента школи.

Напередодні виборів проходили зустрічі кандидата із своїми виборцями, під час якої присутні мали можливість поспілкуватись із претендентом на посаду президента школи.

Тиждень передвиборної агітації завершився голосуванням та педагогічних працівників. Всі учні відповідально віднеслися до процедури голосування. Після підрахунків голосів, згідно з протоколом шкільної виборчої комісії, за результатами голосування президентом школи стала Свитко Карина, учениця 9 класу.

Того ж дня перед учнівським колективом новообраний президент школи присягала на вірність рідній школі, обіцяла бути особистим прикладом для менших учнів, надихати їх на перемоги у навчанні, суспільно – корисних справах, постійно піклуватися про збереження шкільних традицій, примножувати добру славу Федорівського НВК.

Найближчим часом буде обрано міністерський склад до учнівського парламенту. Завданням учнівського врядування є:

-активізація діяльності учнів з акцентацією уваги на проблемах школи;

-сприяння виявленню лідерів серед учнів, створення умов для реалізації їх організаторських здібностей;

-залучення учнів до життя школи, сприяння їх участі в управлінні навчальним закладом і вирішенні питань учнівського життя;

-вироблення у представників учнівського самоврядування навичок управління і комунікації;

-забезпечення участі у самоврядуванні та житті школи учнів всіх вікових категорій;

-формування в учнів активної громадянської і життєвої позиції, високої правової культури. Знайомство з парламентським складом відбудеться найближчим часом, тому чекайте на новини шкільного життя. Далі буде… Бажаємо всім лише позитивних подій у житті!

 

 

18 вересня 2020р. у Федорівському НВК день розпочався із гімну України та ритмічної зарядки на шкільному подвір'ї під гаслом "Здоровим бути модно". Ну і, власне, кілька слів про те, з якої нагоди відбувалося таке яскраве дійство у нашій школі. У другу суботу вересня в Україні традиційно відзначають день фізичної культури та спорту. Федорівські школярі теж активно долучилися до цього свята фестивалем ранкової зарядки. Сподіваємося, що це буде поштовх, який сприятиме тому, що ранкові вправи стануть невід'ємною частиною життя кожного. Адже, як запевняв відомий французький мислитель Ж.Ж.Руссо, що 10 хвилин витрачені на вранішню гімнастику не лише додадуть бадьорості на весь день, але й збережуть чимало років життя. Із закликом до бадьорого початку дня також звернулася до учнів Т.І.Вертепна, директор НВК. Крім того, вона подякувала всім за гарну працю та нагородила Похвальними листами за відмінні успіхи у навчанні учнів нашої школи, побажала долати омріяні вершини та не зупинятися на досягнутому. Це був яскравий приємний емоційний момент радості та гордості за наших дітей. Тому кожен отримав великий заряд енергії і з гарним настроєм та масою позитивних емоцій пішли на уроки. Всі присутні ще раз переконалися в тому, що в нашій школі ростуть сильні, спритні, обдаровані та кмітиливі дітки.  

  

 

 

Цьогорічне 1 вересня є дуже незвичним для учнів та вчителів, адже 2020-2021 н.р. школа розпочала навчання в умовах пандемії. Проте свої емоції від початку навчання учні не можуть приховати, адже це був день приємних зустрічей та побажань, повернення у класну сім'ю та у стіни рідної школи. Враховуючи особливості сьогодення на урочисту лінійку з нагоди початку нового навчального року завітали лише ті, на кого найбільше чекали, першколасники та випускники. Директор школи Тетяна Іванівна Вертепна від імені усього педагогічного колективу привітала школярів з початком нового навчального року та побажала їм міцного здоров'я, впевненості у власних силах, цікавих відкриттів під час вивчення шкільних наук та відвертого прагнення до нових знань. Хоч свято першого дзвоника у зв'язку з пандемією пройшло у незвичному стилі, однак учні та вчителі не приховували своїх позитивних емоцій. День знань учні 2-10 класи провели в індивідальному форматі. Це були і години спілкування, і квести, і ігри на кмітливість, і пізнавальні віртуальні мандрівки теренами неньки України, під час яких учні пригадали дні карантину, місяці канікул, правила безпеки в навчальному закладі, безпечної поведінки в умовах пандемії коронавірусу та правила дорожнього руху.