читати далі... кібербезпека

Ера цифрових технологій – ера нових злочинів

Останнє десятиріччя ми спостерігаємо надзвичайно стрімкий розвиток інформаційних технологій в Україні, який невблаганно супроводжується динамічним розвитком злочинів у цій сфері. З уроків історії ми добре знаємо, що будь-який розвиток і прогрес, який приносив людству цивілізаційні блага й нові можливості, завжди супроводжувався негативними явищами. У цьому разі масова комп'ютеризація та стрімкий розвиток цифрових технологій, які значно спростили життя людині, не стали винятком. Так, з абсолютною впевненістю можна сказати, що саме так звані кіберзлочини є найдинамічнішою групою суспільно небезпечних діянь, адже з кожним роком кіберзлочини стають дедалі масовішими й небезпечнішими. Ця тема є актуальною для всіх поколінь, адже важко уявити того, хто не вміє володіти гаджетом, принаймні відсоток таких людей дуже малий в порівнянні з порпередніми роками. Не можливо не згадати і про те, що останнім часом кіберполіція фіксує велику кількість порушень та розкриває все більше і більше справ. В чому ж причина такого стрімкого зростання кіберзлочинів? Чи варто так перейматися, власне, своєю безпекою? У зв’язку із всесвітньою пандемією, починаючи з 2020 року, багато підприємств та організацій почали працювати віддалено, українці опинилися в умовах, де очна робота стала проблемою, учні навчилися здобувати знання дистанційно. Саме це стало поштовхом для кіберзлочинців та шахраїв.

Отже, стрімкий розвиток цифрових технологій, незважаючи на позитивний вплив на всі сфери людського життя, спричинив неабияке зростання й поширення кіберзлочинів. З упевненістю можна сказати, що кіберзлочини – це одна з основних проблем ХХІ ст., вирішення якої потребує сучасних методів, активних, рішучих заходів і своєчасного нормативного реагування. Нині ж у нашій країні пріоритетними внутрішньополітичними напрямами для розвитку є саме кібербезпека та протидія кіберзлочинності.

Саме для підвищення рівня безпеки в інтернет-просторі та знищення популярних шахрайських схем в мережі ефективно працює кіберполіція України.

Аби вберегти себе, знайомих, рідних та не стати жертвою інтернет-шахраїв радимо ознайомитися із презентацією нижче, яку підготувала державна кіберполіція Національної поліції України. Більше інформації можна побачити на офіційному сайті кіберполіції України, FaceBook сторінці та офіційному Телеграм-каналі Департаменту кіберполіції. Переходьте за посиланнями, клікнувши на виділеному тексті, знайомтеся із цінною інформацією, будьте обізнаними та не дайте шахраям себе обманути, адже "Шахрайство - не забавка"!

До Вашої уваги відеозвіт профілактичних бесід, колективних обговорень та круглих столів, проведених 7 лютого 2022р. для учнів 7-11 класів. Педагогічний колектив щиро дякує працівникам кіберполіції Національної поліції України за змістовну презентацію "Шахрайство - не забавка!". Любі друзі, пам'ятайте! Попереджений - значить озброєний!